مراسم اخبار بازار نزدیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

مراسم: اخبار بازار نزدیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نیروی افزایشی تازه سکه

در آخرین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با زیاد کردن قیمت به کار خود آخر داد و علامت بازدهی هفتگی این فلز گرانبها معکوس شد. روز پنج شنبه، سکه ۱۴ هزار تومان زیاد

نیروی افزایشی تازه سکه

نیروی افزایشی تازه سکه

عبارات مهم : اخبار

در آخرین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با زیاد کردن قیمت به کار خود آخر داد و علامت بازدهی هفتگی این فلز گرانبها معکوس شد. روز پنج شنبه، سکه ۱۴ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت ۲ میلیون و ۱۹ هزار تومان رسید. با رشد روز آخر، میزان بازدهی فلز گرانبهای داخلی در هفته گذشته به نزدیک ۳ درصد رسید.

این در حالی بود که دو هفته پیش منفی ترین بازدهی سکه در سال ۹۷ با ثبت رقم ۷/ ۵ درصد رخ داده بود. به گفته فعالان، تصور اینکه قیمت سکه به کف رسیده هست، خریدها را در این بازارافزایش داد. در کنار این در بازار غیررسمی، قیمت دلار در هفته ای که گذشت، کمی از مرز ۶ هزار تومانی فاصله گرفت و در نزدیکی کانال ۶ هزار و ۳۰۰ تومان به کار خود آخر داد. در واقع رشد این ارز در بازار غیررسمی عامل دیگری بود که به رشد فلز گرانبهای داخلی کمک کرد. به گفته فعالان، مقاومت شاخص ارزی در مرز ۶ هزار تومانی موجب شد که بعضی از معامله گران با اطمینان بیشتری وارد بازار شوند و در برابر کم کردن دلار به سطوح قیمتی پایین تر ایستادگی کنند. در کنار این، بخش دیگری از رشد قیمت ناشی از تصویر العمل بازار به اخبار سیاسی متفاوت بود.

برخی فعالان، باور دارند، سکه هفته گذشته از ناحیه دلار جنبش شد؛ از نظر بعضی بازیگران بازار، سکه در هفته جاری می تواند تحت تاثیر نیروی اونس جهانی زیاد کردن بیشتری را تجربه کند. به گفته این دسته، بعدازظهر پنج شنبه بهای طلای جهانی در تصویر العمل به لغو دیدار روسای جمهور آمریکا و کره شمالی از مرز روانی هزار و ۳۰۰ دلار عبور کرد و با قیمت هزار و ۳۰۴ دلار به کار خود آخر داد. تا ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه اونس همچنان بالای مرز هزار و ۳۰۰ دلار قرار داشت. بعضی فعالان بازار باور دارند، تحت تاثیر این اتفاق سکه می تواند به بالای کانال دو میلیون و ۳۰ هزار تومان نیز برود. خبرهای غیررسمی حاکی از آن است که سکه در ساعات انتهایی روز پنج شنبه نیز بالای مرز یاد شده است معامله شده است بود. روز پنج شنبه، بازار سکه تا ساعت ۳ بعدازظهر به نزدیک شدن اونس به مرز هزار و ۳۰۰ دلار تصویر العمل نشان داده بود. باید دید در هفته جاری اونس می تواند خون جدیدی در رگ های سکه بدواند یا بازار این فلز گرانبها کماکان در گیرودار مرز دو میلیونی باقی خواهد ماند.

نیروی افزایشی تازه سکه

عده ای باور دارند، بازار ارز در شرایط فعلی چندان به اخبار سیاسی توجهی ندارد و منتظر چگونگی اثرگذاری اخبار پیشین هست. از نظر فعالان، اگر برقراری مجدد تحریم ها بتواند بر در آمدهای ارزی کشور به شکل قابل توجهی اثرگذار شود، احتمال رشد زیاد قیمت دلار وجود خواهد داشت. این در حالی است که هر گونه اخبار مبنی بر مذاکرات تازه نوسانات را به مدار کاهشی خواهد برد. هم اکنون بازار ارز در یک تعادل قرار گرفته و بعد از خروج ترامپ از برجام نوسان افزایشی خاصی را تجربه نکرده است.

در روزهای ابتدایی بعد از خروج مدیر جمهوری آمریکا از این توافق بین المللی، قیمت روند کاهشی به خود گرفت و در هفته ای که گذشت، دردامنه محدودتر و با معاملات کمتر خرید و فروش های خود را ادامه داد. در روزهایی که بازار ارز از سطح معاملات چندانی برخوردار نیست، توجهات به بازار سکه زیاد می شود. البته این توصیه را باید در نظر داشت که در ماه رمضان و به خصوص در روزهای ابتدایی آن تقاضای فیزیکی خرید سکه با کم کردن مواجه شده است هست. معامله گران انتظار دارند با نزدیک شدن به عید فطر تقاضا در این بازار رشد بیشتری کند. همچنین بعضی معامله گران عنوان کرده اند، ممکن است با نزدیک شدن به تعطیلات خردادماهی، تقاضای ارزی نیز به علت زیاد کردن مسافران رشد پیدا کند.

در آخرین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با زیاد کردن قیمت به کار خود آخر داد و علامت بازدهی هفتگی این فلز گرانبها معکوس شد. روز پنج شنبه، سکه ۱۴ هزار تومان زیاد

واژه های کلیدی: اخبار | بازار | نزدیکی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz