مراسم اخبار بازار نزدیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

مراسم: اخبار بازار نزدیکی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم / وزیر کشور

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران باید محور وحدت و انسجام در سطح ملی باشند، گفت: مخرج یکسان وحدت و انسجام داخلی و اعتماد سازی و تقویت اعتماد و ایجاد نشاط و امی

باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم / وزیر کشور

وزیر کشور : باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم

عبارات مهم : ایران

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران باید محور وحدت و انسجام در سطح ملی باشند، گفت: مخرج یکسان وحدت و انسجام داخلی و اعتماد سازی و تقویت اعتماد و ایجاد نشاط و امید و زیاد کردن کارآمدی رضایتمندی مردم هست، بنابراین باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش استانداران سراسر کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران تاثیرگذاری استراتژیکی در منطقه دارد، اظهار داشت: توازن منطقه ای بدون کشور عزیزمان ایران امکان پذیر نیست.

وی در ادامه افزود: کشور عزیزمان ایران از منظر نفوذ معنوی و قدرت هماهنگ کنندگی و توانمندی های استراتژیک و نظامی در منطقه کشوری است که نمی توانند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را در پرسشها منطقه نادیده بگیرند.

باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم / وزیر کشور

وزیر کشور با بیان اینکه در سال ۹۲ کشور عزیزمان ایران هراسی و انزوای کشور عزیزمان ایران در مجامع بین المللی در بالاترین سطح خود قرار داشت، اضافه کرد: اکنون شرایط کاملا تفاوت دارد و کشور عزیزمان ایران در دنیا به عنوان کشوری به شمار می رود که در پرسشها منطقه ای و بین المللی روی آن حساب باز می کنند همچنین بعد از خروج آمریکا از برجام نیز تمام کشورها از کشور عزیزمان ایران حمایت کردند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: انسجام و وحدت داخلی در شرایط کنونی بسیار مطلوب و خوب است لذا بی حوصلگی بعضی افراد از انتقادات را نباید به عنوان اختلاف و انشقاق مطرح کنیم بالاخره در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آزادی بیان و رسانه وجود دارد و از طرفی دیگر تفکرات مخالف دولت هم حضور دارند و فکر و پرسشها خود را دارند که آزادانه حرف خود را بیان می کنند ولی انتظار مردم و کسانی که اداره حکومت را برعهده دارند این است که هنگامی که دولتی با رای مردم بر سر کار می آید و می خواهد کشور را اداره کند مخالفان باید به حدی از بلوغ سیاسی رسیده باشند که دولت را حمایت کنند لیکن این دولت برگزیده همه ملت است و نباید در فضا و شرایط مسابقه خصمانه با دولت قرار بگیرند و این را ضعف در بلوغ سیاسی می دانیم.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران باید محور وحدت و انسجام در سطح ملی باشند، گفت: مخرج یکسان وحدت و انسجام داخلی و اعتماد سازی و تقویت اعتماد و ایجاد نشاط و امی

وی ادامه داد: هرچند این مسئله به نفع هیچ کس نیست و مردم نیز این پرسشها را به خوبی می فهمند و قضاوت و داوری می کنند هر چقدر هم صدای مخالفان بلند باشد ولی داوری مردم در مقاطع حساس نشان خواهد داد که تحلیل مردم درست و عاقلانه است و نمی شود مردم را با صدای بلند از حقیقت بازداشت، باید به فرمایش رهبر معظم انقلاب توجه داشته باشیم ایشان به عنوان عمود خیمه انقلاب و راهبر مهم به طوری که همه ما به صورت اعتقادی و قانونی جایگاه ولایت فقیه را در کشور پذیرفتیم باید سخنان ایشان را قبول کرده و متناسب با خواست ایشان حرکت کنیم.

وزیر کشور گفت: باید کار خود را در جایگاه دولت با قدرت و قوت ادامه دهیم و همه دستگاه ها موظف هستند با استانداران به عنوان نهادهای حاکمیتی منبعث از نظام بر اساس چهارچوب و ساختارهای موجود همکاری و هماهنگی داشته باشند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در داخل نیازمند وحدت و انسجام داخلی هستیم این مسئله با حرف و شعار موثر نخواهد بود بلکه باید در عمل این اتفاق بیافتد همچنین تعامل استانداران در انسجام و وحدت داخلی بسیار موثر است و استانداران باید محور وحدت و انسجام در سطح ملی باشند، هر استاندار باید متناسب با اقتضای منطقه ای در جهت انسجام و وحدت برنامه ریزی و اقدام کند.

باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم / وزیر کشور

وی با بیان اینکه متشکل ترین حوزه ای که می تواند در جهت وحدت و انسجام داخلی یاری کند حوزه سیاسی است افزود: در حوزه سیاسی احزاب و جریانات و گروههای زیادی داریم که در برهه های متفاوت از جمله انتخابات حضور باشکوه داشتند همچنین در مقاطع متفاوت احزاب و جریانات همراهی خوبی کردند و به کمک وزارت کشور آمدند، در مسئله تنش های اجتماعی همانند حوادث دیماه احزاب دلسوزانه وارد شدند و به کمک وزارت کشور آمدند لذا باید از ظرفیت گروه ها و جریانات و احزاب در وحدت ملی و انسجام داخلی استفاده کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: در جهت انسجام و وحدت داخلی منشور گفتگوی سیاسی را ابلاغ کردیم که باید با استفاده از این منشور زمینه های گفتگوی سیاسی را در استانها ایجاد کنید همچنین تلاش کنید جهت گروه های سیاسی محورهای تعیین کننده انسجام و وحدت را ایجاد کنید، استانداران باید با همه صنوف و طبقات و اقشار متفاوت جامعه ارتباط داشته باشند و آنها را در انجام امور استان همکاری واقعی و جدی و عملی بدهند.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران باید محور وحدت و انسجام در سطح ملی باشند، گفت: مخرج یکسان وحدت و انسجام داخلی و اعتماد سازی و تقویت اعتماد و ایجاد نشاط و امی

رحمانی فضلی با تاکید بر ضرورت تقویت اعتماد و امید و نشاط در جامعه گفت: عنوان اعتماد مردم به نظام و دولت را باید در دستور کار قرار دهیم و تمام کارهای مثبت و موثری که در کشور صورت می گیرد باید به اطلاع مردم برسد در مسئله اقتصادی با برنامه ریزی هایی که انجام گرفت و شورای اقتصاد مقاومتی که پای کار آمد دولت توانست در سال گذشته جهت ۸۰۰ هزار نفر از یک میلیون نفری که در سال گذشته وارد بازار کار شدند اشتغال ایجاد کند و این آمار به نسبت دولت قبل بسیار خوب است ولی از طرف دیگر شاهد حضور بیش از دو میلیون افراد جویای کار انباشته شده است در سال های قبل هستیم بنابراین این دستاوردها و کارها دولت و پرسشها و چالش ها باید جهت مردم تشریح شود تا به کمک مردم و همراهی آنها بتوانیم کارها را به نحو احسن پیش ببریم.

وی با تاکید بر اینکه طرح کارآمدی و موفقیت و فعالیت های دولت در بخش های متفاوت به عنوان یک امر منسجم در دستور کار استانداران باشد، اظهارداشت: استانداران از ظرفیت صدا و سیما و روابط عمومی و رسانه های جمعی و اینترنت جهت طرح کارآمدی و موفقیت های دولت استفاده کنند، همچنین با توانمندی ان جی او ها و شرکت های مردم نهاد از ظرف آنها در پیشبرد برنامه ها استفاده کنید.

باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم / وزیر کشور

وزیر کشور با بیان اینکه در اعتماد سازی و همکاری اقتصادی باید کار را به بخش شخصی واگذار کرد افزود: اعتقاد مدیر جمهور و معاون اول و دولت این است که کارها را به بخش شخصی واگذار کنیم استان ها هم به تبعیت از این اعتقاد باید امور را به بخش شخصی واگذار کنند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه باید امید و نشاط را در جامعه تزریق کنیم بر تقویت امید در کشور تأکید کرد و افزود: باید از ظرفیت اینترنت جهت تقویت امید و نشاط و تشریح کارها و برنامه های دولت استفاده کنیم همچنین استانداران نسبت به دروغ پراکنی جریانات خبری و اینترنت روشنگری و براق سازی کنند.

وی با بیان اینکه باید تحولات جامعه را از صاحبان علم و اندیشه و عمل بشنویم گفت: مطالبه گری حق مردم است و شما استانداران در استانها به عنوان نماینده عالی دولت باید این مطالبات را به رسمیت آشنا و جهت آنها برنامه داشته باشید.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری ششمین جلسه شورای اجتماعی کشور در محضر مقام معظم رهبری اظهارداشت: براساس گزارش های ارائه شده است در این جلسه ایشان نیز حرکت کلی را مورد تایید قرار دادند ولی ایشان انتظار حرکت فوق العاده در مسئله برطرف آسیب های اجتماعی دارند که همه ما باید بکوشیم با اجرای مصوبات شورای اجتماعی و ساماندهی پرسشها اجتماعی این امر تحقق یابد و استانداران باید این موارد را پیگیری کنند.

رحمانی فضلی از استانداران فواید ضعف و پرسشها دستگاه ها را احصا کنند، افزود: پیچیدگی بروکراسی اداری در استان ها را حل کنید و ان شالله مابقی این بروکراسی در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز پیگیری خواهد شد همچنین استانداران جلسات شورای اشتغال و اقتصاد و …را به طور مرتب برگزار و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه پرسشها امنیتی را باید با مدیریت نرم حل کنیم، تاکید کرد: نباید بگذاریم پرسشها صنفی و اداری و اجتماعی تبدیل به پرسشها امنیتی شود مطالبات مردم را پیگیری کنیم و نباید مطالبات مردم انباشته شود دستگاه های متولی در این زمینه مسئول هستند و باید در زمینه اتفاقات اجتماعی که ناشی از ضعف عملکرد آنهاست پاسخگو باشند.

وزیر کشور تصریح کرد: مخرج یکسان وحدت و انسجام داخلی و اعتماد سازی و تقویت اعتماد و ایجاد نشاط و امید و زیاد کردن کارآمدی رضایتمندی مردم است بنابراین باید در زیاد کردن رضایتمندی مردم اهتمام و توجه خاص داشته باشیم. به همین جهت به فرمانداران تاکید شده است که در هر اداره ای که می بینند پاسخگویی مناسبی به مردم ارائه نمی شود به سرعت آن را به استان گزارش کنند و استانداران نیز موظفند ظرف ۲۴ ساعت این پرسشها را پیگیری و برطرف کنند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: استانداران در تلاش خواهند بود که سیاست های استانی یشان منطبق با سیاست ملی همجوار با سیاست خارجی باشد و کارها را پیش ببرند هر لحظه مدافع این سیاست ها بوده اند و هیچ محدودیتی در دفاع از سیاست های دولت در عرصه سیاست خارجی قائل نشده ایم و حتما این کارها باید صورت بگیرد و این کارها هم صورت گرفته است اگر خدا بخواهد بتوانیم این مقطع را همانند گذشته به خوبی پشت سر بگذاریم.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | آسیب های اجتماعی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz